Sunday 10/7 (Day 3)

Show referees
  Nbr Time Arena Group Round Home team Result  Away team    
10006200 Sun 10/07 08:50 Sun 10/07 MTV 11 G13 5-8 5-8 Salon Palloilijat Sininen 2 - 3 Norrvalla FF    
10006300 Sun 10/07 08:50 Sun 10/07 MTV 12 G13 5-8 5-8 FC Sport-j valkoinen 0 - 1 FC Nokia Valkoinen    
10007400 Sun 10/07 09:00 Sun 10/07 Fennia Arena 1 G13 1-4 Semi final FC Nokia Sininen 1 - 3 Tuusulan pa...PS/KP-75 YJ    
10007500 Sun 10/07 09:00 Sun 10/07 Fennia Arena 2 G13 1-4 Semi final SIF F09 yj 1 - 0 Salon Palloilijat    
10007900 Sun 10/07 09:00 Sun 10/07 Huutoniemi B14 7:9 Ylöjärven Ilves 1 - 3 Röbäcks IF    
10008100 Sun 10/07 09:00 Sun 10/07 Kaarlen kenttä B14 5-8 5-6 WFA 2 3 - 1 Fc Raahe    
10009100 Sun 10/07 09:00 Sun 10/07 Lilla Ehnvallen A G9 Grp A ONS Punainen 2 - 2 Iskmo Jungs...lklubb IJBK    
10009200 Sun 10/07 09:00 Sun 10/07 Lilla Ehnvallen B G9 Grp A FC Ylivieska 2 - 7 SIF -F13    
10003700 Sun 10/07 09:00 Sun 10/07 MTV 1 G10 5-8 5-8 FC Kuffen 2 - 1 BK-48 Blå    
10003800 Sun 10/07 09:00 Sun 10/07 MTV 2 G10 5-8 5-8 VIFK 0 - 1 SJK-J Musta    
10009300 Sun 10/07 09:00 Sun 10/07 MTV 4a G9 Grp B ONS Musta 9 - 0 Solf IK    
10009400 Sun 10/07 09:00 Sun 10/07 MTV 4b B9 Grp D Limbazi spo...+ 2 coaches 4 - 5 SJK-j Keltainen    
10005000 Sun 10/07 09:00 Sun 10/07 MTV 5 B11 25:30 Malax IF Gul 0 - 2 Solf IK    
10005100 Sun 10/07 09:00 Sun 10/07 MTV 6 G10 13:15 Fc Raahe 0 - 2 BK-48 Gul    
10010400 Sun 10/07 09:00 Sun 10/07 MTV 7 a B9 Grp A Norrvalla FF 1 - 9 FS Metta/Rīga    
10010500 Sun 10/07 09:00 Sun 10/07 MTV 7 b B9 Grp A FF Jaro Jaro Mässkär 6 - 5 VPS-j Vepsu    
10005600 Sun 10/07 09:00 Sun 10/07 MTV 8a B10 5-8 5-8 Virkiä 1 - 3 I-JBK    
10005700 Sun 10/07 09:00 Sun 10/07 MTV 8b B10 5-8 5-8 VPS 3 3 - 1 IK Myran    
10005900 Sun 10/07 09:00 Sun 10/07 MTV 9a B10 9-16 9-12 GBK 2 2 - 4 Karhu-Futis    
10006000 Sun 10/07 09:00 Sun 10/07 MTV 9b B10 9-16 9-12 VPS 2 3 - 2 EuPa    
10005300 Sun 10/07 09:00 Sun 10/07 MTV 10 G11 1-2 Final KSF Flickor 2011-2012 2 - 1 P Karhu-Futis    
10006400 Sun 10/07 09:00 Sun 10/07 MTV 13 B7 Grp A Sundom If 2 2 - 4 VPS-j 1924    
10006500 Sun 10/07 09:00 Sun 10/07 MTV 14 G7 Grp A Laihian Luja 0 - 5 FC Sport Vaasa Valkoinen    
10006600 Sun 10/07 09:00 Sun 10/07 MTV 15 G7 Grp A BK-48 3 - 0 Solf IK    
10008400 Sun 10/07 09:00 Sun 10/07 Nya Ehnvallen Gerby-Västervik konstgräs 1 G12 17-24 17-20 BK-48 3 - 0 Sundom IF    
10008500 Sun 10/07 09:00 Sun 10/07 Nya Ehnvallen Gerby-Västervik konstgräs 2 G12 17-24 17-20 Karhu-Futis 0 - 3 Tuusulan Pa...TuPS Pandat    
10003600 Sun 10/07 09:00 Sun 10/07 Silmukkatie 1 G13 17:19 Itä-Hakkila...9 Valkoinen 2 - 0 Tuusulan pa...S/KP-75 YJ2    
10003500 Sun 10/07 09:00 Sun 10/07 Silmukkatie 2 G14 9:11 EPS 1 - 0 FC Raahe T0708    
10008200 Sun 10/07 09:00 Sun 10/07 Sorsantie G13 9-12 9-12 GBK Punainen 2 - 3 P VIFK    
10008600 Sun 10/07 09:00 Sun 10/07 Variska Tekonurmi 1 B12 5-8 5-8 VPS-j Raita 1 - 2 P VPS-j Valkoinen    
10008700 Sun 10/07 09:00 Sun 10/07 Variska Tekonurmi 2 B12 5-8 5-8 JJK-j 6 - 0 FC Rauma    
10007700 Sun 10/07 09:00 Sun 10/07 Vaskiluoto G14 5-8 5-8 WFA Orange 1 - 0 P Itä-Hakkila...-09 Sininen    
10000400 Sun 10/07 09:00 Sun 10/07 Vöyrinkaupunki 1 G8 Grp A SIF F14/15 0 - 4 Norrvalla FF    
10000500 Sun 10/07 09:00 Sun 10/07 Vöyrinkaupunki 2 G8 Grp A I-JBK 3 - 0 VPS-j    
10009101 Sun 10/07 09:40 Sun 10/07 Lilla Ehnvallen A G9 Grp A Laihian Luja 9 - 0 SJK-j Musta    
10009201 Sun 10/07 09:40 Sun 10/07 Lilla Ehnvallen B G9 Grp A Oulunsalon Pallo 2 - 1 BK-48 1    
10003701 Sun 10/07 09:40 Sun 10/07 MTV 1 B10 13-16 13-16 Sporting Kristina 2 - 4 Närpes Kraft FF    
10003801 Sun 10/07 09:40 Sun 10/07 MTV 2 B10 13-16 13-16 Laihian Luja Sininen 2 - 1 SIF 2    
10009301 Sun 10/07 09:40 Sun 10/07 MTV 4a G9 Grp B ONS Valkoinen 0 - 2 SeMi    
10009401 Sun 10/07 09:40 Sun 10/07 MTV 4b B9 Grp C FC KOMU Musta 2 0 - 13 Wilpas    
10005001 Sun 10/07 09:40 Sun 10/07 MTV 5 B11 25:30 FC KIISTO 0 - 5 VPS-j Musta    
10005101 Sun 10/07 09:40 Sun 10/07 MTV 6 G11 9:11 FC Sport-j ...a Valkoinen 7 - 0 Ilmajoen ki...ijat T11/12    
10010401 Sun 10/07 09:40 Sun 10/07 MTV 7 a G8 Grp A Ilmajoen Kisailijat 3 - 2 FC Sport-j ...t Valkoinen    
10010501 Sun 10/07 09:40 Sun 10/07 MTV 7 b B9 Grp B FS Metta /2013 1 - 7 VPS-j Musta    
10005601 Sun 10/07 09:40 Sun 10/07 MTV 8a B10 1-16 Semi final FP-academy 4 - 1 VPS 1    
10005701 Sun 10/07 09:40 Sun 10/07 MTV 8b B10 1-16 Semi final GBK 1 2 - 1 Tervarit-j Musta    
10005901 Sun 10/07 09:40 Sun 10/07 MTV 9a G10 1-4 Semi final SJK-J Kulta 4 - 0 Iskmo Jungs...lklubb IJBK    
10006001 Sun 10/07 09:40 Sun 10/07 MTV 9b G10 1-4 Semi final FC Nokia Sininen 1 - 0 P FC Sport-j Valkoinen    
10006201 Sun 10/07 09:40 Sun 10/07 MTV 11 B11 12-16 13-16 Limbazi sports school 1 - 2 NJS Sininen    
10006301 Sun 10/07 09:40 Sun 10/07 MTV 12 B11 12-16 13-16 Tervarit-j Musta 2 - 0 KPV Vihreä    
10006401 Sun 10/07 09:40 Sun 10/07 MTV 13 G7 Grp A VIFK 1 LEIJON 2 - 6 SJK-j Kulta    
10006501 Sun 10/07 09:40 Sun 10/07 MTV 14 G7 Grp A VIFK 2 PANTER 10 - 1 I-JBK    
10006601 Sun 10/07 09:40 Sun 10/07 MTV 15 G7 Grp A Malax IF 1 - 8 FC Sport Vaasa Punainen    
10000300 Sun 10/07 09:40 Sun 10/07 Nya Ehnvallen Gerby-Västervik 5v5 B6 Grp A VPS-j Valkoinen 2 - 1 BK-48    
10000401 Sun 10/07 09:40 Sun 10/07 Vöyrinkaupunki 1 B9 Grp D VPS-j 1924 6 - 3 I-JBK Svart    
10000501 Sun 10/07 09:40 Sun 10/07 Vöyrinkaupunki 2 B9 Grp D VIFK Vit 3 - 1 Malax IF Gul    
10007401 Sun 10/07 09:50 Sun 10/07 Fennia Arena 1 B12 1-16 Semi final Sepsi-78 Sininen 5 - 1 VPS-j Musta    
10007501 Sun 10/07 09:50 Sun 10/07 Fennia Arena 2 B12 1-16 Semi final FP-academy 1 - 0 PIF    
10007901 Sun 10/07 09:50 Sun 10/07 Huutoniemi G14 1-4 Semi final FC Nokia sininen 4 - 0 VPS-j    
10008101 Sun 10/07 09:50 Sun 10/07 Kaarlen kenttä G14 1-4 Semi final Sandviks IK 0 - 6 FC Sport Vaasa    
10008401 Sun 10/07 09:50 Sun 10/07 Nya Ehnvallen Gerby-Västervik konstgräs 1 G12 21-24 21-24 EBK 0 - 1 Salon Palloilijat Sininen    
10008501 Sun 10/07 09:50 Sun 10/07 Nya Ehnvallen Gerby-Västervik konstgräs 2 G12 21-24 21-24 KSF Flickor 2010 1 - 2 P BK-46    
10003601 Sun 10/07 09:50 Sun 10/07 Silmukkatie 1 G12 9-16 9-10 Fc Sport Vaasa 2 0 - 3 Valtti    
10003501 Sun 10/07 09:50 Sun 10/07 Silmukkatie 2 G14 12:14 Tuusulan pa...PS/KP-75 YJ 1 - 2 FC Loviisa    
10008201 Sun 10/07 09:50 Sun 10/07 Sorsantie G13 9-12 9-12 Pöka 1 - 0 GBK Valkoinen    
10008601 Sun 10/07 09:50 Sun 10/07 Variska Tekonurmi 1 B13 1-8 Semi final VPS-j Valkoinen 2 - 1 VPS-j 1924    
10008701 Sun 10/07 09:50 Sun 10/07 Variska Tekonurmi 2 B13 1-8 Semi final FC Rauma 1 - 0 LeKi-futis / YIlves YJ    
10007701 Sun 10/07 09:50 Sun 10/07 Vaskiluoto G14 5-8 5-8 FC Nokia valkoinen 0 - 3 WFA Blå    
10005301 Sun 10/07 10:00 Sun 10/07 MTV 10 G12 1-8 Final Salon Palloilijat 3 - 2 Fc Sport Vaasa 3    
10009102 Sun 10/07 10:20 Sun 10/07 Lilla Ehnvallen A G9 Grp B FC Sport Vaasa Tiikerit 7 - 0 SJK-j Kulta    
10009202 Sun 10/07 10:20 Sun 10/07 Lilla Ehnvallen B B9 Grp C Valmiera FC 2 - 2 FF Jaro Kallan    
10003702 Sun 10/07 10:20 Sun 10/07 MTV 1 G10 9-12 9-12 Norrvalla FF 1 - 0 VPS-j    
10003802 Sun 10/07 10:20 Sun 10/07 MTV 2 G10 9-12 9-12 Laihian Luja 0 - 1 P FC Sport-j Punainen    
10009302 Sun 10/07 10:20 Sun 10/07 MTV 4a B9 Grp A BK-48 2 3 - 8 SJK-j Kulta    
10009402 Sun 10/07 10:20 Sun 10/07 MTV 4b B9 Grp B FF Jaro Stubben 3 - 0 Laitilan Jyske    
10005002 Sun 10/07 10:20 Sun 10/07 MTV 5 B11 25:30 BK-48/SIF YJ - Svart 3 - 1 BK-48/SIF YJ - Gul    
10005102 Sun 10/07 10:20 Sun 10/07 MTV 6 G11 7-8 7-8 Malax IF 1 - 0 BK-48    
10010402 Sun 10/07 10:20 Sun 10/07 MTV 7 a G8 Grp B SJK-j Musta 9 - 0 FC Kuffen F14/15    
10010502 Sun 10/07 10:20 Sun 10/07 MTV 7 b B9 Grp E Solf IK 2 - 6 FS Metta/Skanste    
10005602 Sun 10/07 10:20 Sun 10/07 MTV 8a B10 25:29 Malax IF 3 - 1 Limbazi sports school    
10005702 Sun 10/07 10:20 Sun 10/07 MTV 8b B10 25:29 FC KOMU 0 - 6 Valmiera FC    
10005902 Sun 10/07 10:20 Sun 10/07 MTV 9a G11 5-6 5-6 VPS-j 0 - 1 Solf IK    
10006002 Sun 10/07 10:20 Sun 10/07 MTV 9b G11 3-4 3-4 Laihian Luja 1 - 2 FC Nokia Sininen    
10006202 Sun 10/07 10:20 Sun 10/07 MTV 11 B11 5-8 5-8 NJS Musta 8 - 0 FC SIILI Kanuunat    
10006302 Sun 10/07 10:20 Sun 10/07 MTV 12 B11 5-8 5-8 VIFK/I-JBK YJ White 3 - 2 EuPa    
10006402 Sun 10/07 10:20 Sun 10/07 MTV 13 B7 Grp A VIFK 2 5 - 2 VPS-j Raita    
10006502 Sun 10/07 10:20 Sun 10/07 MTV 14 B7 Grp A I-JBK 2 3 - 2 VPS-j Mustavalkoinen    
10006602 Sun 10/07 10:20 Sun 10/07 MTV 15 B7 Grp A BK-48 5 - 1 Solf IK    
10000301 Sun 10/07 10:20 Sun 10/07 Nya Ehnvallen Gerby-Västervik 5v5 B6 Grp A Solf IK 1 - 4 VIFK Vit    
10000402 Sun 10/07 10:20 Sun 10/07 Vöyrinkaupunki 1 B8 Grp B FC KOMU P14-15 2 - 1 Laihian Luja Sininen    
10000502 Sun 10/07 10:20 Sun 10/07 Vöyrinkaupunki 2 G8 Grp B FC Sport-j Sport Punainen 3 - 1 VIFK    
10007402 Sun 10/07 10:40 Sun 10/07 Fennia Arena 1 B11 21-24 21-22 Lemun Visa Keltaiset 0 - 3 Norrvalla FF    
10007502 Sun 10/07 10:40 Sun 10/07 Fennia Arena 2 B11 21-24 23-24 FC SIILI Tykit 0 - 3 Malax IF Blå    
10008102 Sun 10/07 10:40 Sun 10/07 Kaarlen kenttä B15 3:5 FC Honka 2 - 2 Pöka    
10008402 Sun 10/07 10:40 Sun 10/07 Nya Ehnvallen Gerby-Västervik konstgräs 1 G13 13-16 13-16 FK AUDA 2 - 3 P BK-46    
10008502 Sun 10/07 10:40 Sun 10/07 Nya Ehnvallen Gerby-Västervik konstgräs 2 G13 13-16 13-16 Teg Södra Umeå IF 3 - 0 I-JBK FC Kuffen Yj    
10003602 Sun 10/07 10:40 Sun 10/07 Silmukkatie 1 B13 13-16 13-16 Laitilan Jyske 0 - 4 PIF    
10008202 Sun 10/07 10:40 Sun 10/07 Sorsantie B12 13-16 13-16 KAUHAJOEN KARHU 5 - 3 OsPa valkoinen    
10008602 Sun 10/07 10:40 Sun 10/07 Variska Tekonurmi 1 B13 5-8 5-8 Malax IF MIF P09 1 - 4 FC Honka Musta    
10008702 Sun 10/07 10:40 Sun 10/07 Variska Tekonurmi 2 B13 5-8 5-8 VPS-j Raita 4 - 1 Solf IK Team Söderfjärden    
10009103 Sun 10/07 11:00 Sun 10/07 Lilla Ehnvallen A B8 Grp A VIFK VIT 3 - 5 SJK-j P8 valkoinen    
10009203 Sun 10/07 11:00 Sun 10/07 Lilla Ehnvallen B B8 Grp B SJK-j P8 kulta 6 - 3 VPS-j Musta    
10003703 Sun 10/07 11:00 Sun 10/07 MTV 1 G10 13:15 Salon Palloilijat 1 - 1 Fc Raahe    
10003803 Sun 10/07 11:00 Sun 10/07 MTV 2 B10 21-24 21-22 Norrvalla FF 5 - 3 Tervarit-j Punainen    
10009303 Sun 10/07 11:00 Sun 10/07 MTV 4a B9 Grp A FS Metta/Rīga 15 - 0 I-JBK Gul    
10009403 Sun 10/07 11:00 Sun 10/07 MTV 4b G9 Grp B Malax IF 4 - 2 BK-48 2    
10005003 Sun 10/07 11:00 Sun 10/07 MTV 5 B13 13-16 13-16 EIF Grön 2 - 7 FS Metta/Skanste    
10005103 Sun 10/07 11:00 Sun 10/07 MTV 6 B10 21-24 23-24 VIFK Blue 0 - 4 SIF 1    
10010403 Sun 10/07 11:00 Sun 10/07 MTV 7 a B8 Grp C Malax IF Blå 2 - 6 SJK-j P8 musta    
10010503 Sun 10/07 11:00 Sun 10/07 MTV 7 b B9 Grp B Malax IF Blå 2 - 5 SJK-j Valkoinen    
10005603 Sun 10/07 11:00 Sun 10/07 MTV 8a B10 17-24 17-18 FS Metta/Skanste 3 - 4 VIFK White    
10005703 Sun 10/07 11:00 Sun 10/07 MTV 8b B10 17-24 19-20 Laihian Luja Valkoinen 2 - 3 BK-48    
10005903 Sun 10/07 11:00 Sun 10/07 MTV 9a B10 9-16 9-10 Karhu-Futis 4 - 3 VPS 2    
10006003 Sun 10/07 11:00 Sun 10/07 MTV 9b G12 1-8 Bronze match Itä-Hakkila...a / Sininen 2 - 0 Röbäcks IF F10    
10005302 Sun 10/07 11:00 Sun 10/07 MTV 10 G10 1-4 Final SJK-J Kulta 0 - 3 FC Nokia Sininen    
10006203 Sun 10/07 11:00 Sun 10/07 MTV 11 B11 9-16 9-12 Lemun Visa Mustat 1 - 2 VPS-j Raita    
10006303 Sun 10/07 11:00 Sun 10/07 MTV 12 B11 9-16 9-12 KPV Valkoinen 0 - 2 FC Kuffen    
10006403 Sun 10/07 11:00 Sun 10/07 MTV 13 B7 Grp A I-JBK 1 4 - 3 VPS-j Keltainen    
10006503 Sun 10/07 11:00 Sun 10/07 MTV 14 B7 Grp A VIFK 1 6 - 3 VPS-j Valkoinen    
10006603 Sun 10/07 11:00 Sun 10/07 MTV 15 B7 Grp A Sundom If 1 10 - 3 VPS-j Musta    
10000302 Sun 10/07 11:00 Sun 10/07 Nya Ehnvallen Gerby-Västervik 5v5 B6 Grp A SIF 2 - 4 FC KOMU    
10000403 Sun 10/07 11:00 Sun 10/07 Vöyrinkaupunki 1 G8 Grp B Solf IK 0 - 8 Laihian Luja    
10000503 Sun 10/07 11:00 Sun 10/07 Vöyrinkaupunki 2 B8 Grp B BK-48 0 - 9 VIFK BLÅ    
10007403 Sun 10/07 11:20 Sun 10/07 Fennia Arena 1 B11 17-24 17-18 Tervarit-j Punainen 3 - 1 VPS-j Valkoinen    
10007503 Sun 10/07 11:20 Sun 10/07 Fennia Arena 2 B11 17-24 19-20 Laihian Luja 1 - 0 KJS    
10007902 Sun 10/07 11:30 Sun 10/07 Huutoniemi B14 7:9 Obbola IK p08 3 - 1 Ylöjärven Ilves    
10008103 Sun 10/07 11:30 Sun 10/07 Kaarlen kenttä B14 Playoff A Final Limbazi sports school 0 - 2 WFA 1    
10008403 Sun 10/07 11:30 Sun 10/07 Nya Ehnvallen Gerby-Västervik konstgräs 1 B12 9-16 9-12 FK AUDA Green 3 - 0 Valmiera FC    
10008503 Sun 10/07 11:30 Sun 10/07 Nya Ehnvallen Gerby-Västervik konstgräs 2 B12 9-16 9-12 Limbazi sports school 1 - 2 P Vasa IFK Vit    
10003603 Sun 10/07 11:30 Sun 10/07 Silmukkatie 1 G12 13-16 13-14 APU T1011 3 - 2 Tuusulan Pa... Pesukarhut    
10008203 Sun 10/07 11:30 Sun 10/07 Sorsantie B12 13-16 13-16 Vasa IFK Guld 3 - 1 FC Kuffen    
10008603 Sun 10/07 11:30 Sun 10/07 Variska Tekonurmi 1 B13 9-16 9-12 BK-48 1 - 4 FK AUDA    
10008703 Sun 10/07 11:30 Sun 10/07 Variska Tekonurmi 2 B13 9-16 9-12 VPS-j Musta 1 - 2 EIF Vit    
10009104 Sun 10/07 11:40 Sun 10/07 Lilla Ehnvallen A G9 Grp B SIF F13 1 - 5 SeMi    
10009204 Sun 10/07 11:40 Sun 10/07 Lilla Ehnvallen B G9 Grp A SJK-j Musta 2 - 2 Iskmo Jungs...lklubb IJBK    
10003704 Sun 10/07 11:40 Sun 10/07 MTV 1 G10 5-8 5-6 FC Kuffen 1 - 0 SJK-J Musta    
10003804 Sun 10/07 11:40 Sun 10/07 MTV 2 G10 5-8 7-8 BK-48 Blå 4 - 5 VIFK    
10009304 Sun 10/07 11:40 Sun 10/07 MTV 4a B9 Grp B VIFK Blå 0 - 2 FS Metta /2013    
10009404 Sun 10/07 11:40 Sun 10/07 MTV 4b B9 Grp D Palosaaren Urheiluseura 3 - 4 Limbazi spo...+ 2 coaches    
10005104 Sun 10/07 11:40 Sun 10/07 MTV 6 G11 9:11 FC Sport-j Vaasa Punainen 0 - 2 FC Sport-j ...a Valkoinen    
10010404 Sun 10/07 11:40 Sun 10/07 MTV 7 a B8 Grp C Norrvalla FF 1 - 7 FC Kuffen blå    
10010504 Sun 10/07 11:40 Sun 10/07 MTV 7 b G8 Grp A FC Ylivieska 2 - 6 I-JBK    
10005604 Sun 10/07 11:40 Sun 10/07 MTV 8a B10 13-16 13-14 Närpes Kraft FF 0 - 1 Laihian Luja Sininen    
10005704 Sun 10/07 11:40 Sun 10/07 MTV 8b B10 13-16 15-16 Sporting Kristina 2 - 3 SIF 2    
10005904 Sun 10/07 11:40 Sun 10/07 MTV 9a G10 1-4 Bronze match Iskmo Jungs...lklubb IJBK 0 - 1 FC Sport-j Valkoinen    
10006204 Sun 10/07 11:40 Sun 10/07 MTV 11 B11 12-16 13-14 NJS Sininen 1 - 2 Tervarit-j Musta    
10006304 Sun 10/07 11:40 Sun 10/07 MTV 12 B11 12-16 15-16 Limbazi sports school 1 - 0 KPV Vihreä    
10000303 Sun 10/07 11:40 Sun 10/07 Nya Ehnvallen Gerby-Västervik 5v5 B6 Grp A VPS-j Musta 0 - 5 VIFK Blå    
10003502 Sun 10/07 11:40 Sun 10/07 Silmukkatie 2 G14 9:11 HTF 0 - 0 EPS    
10000404 Sun 10/07 11:40 Sun 10/07 Vöyrinkaupunki 1 B8 Grp B I-JBK Vita 1 - 4 VPS-j Valkoinen    
10000504 Sun 10/07 11:40 Sun 10/07 Vöyrinkaupunki 2 B9 Grp E VIFK Guld 3 - 0 BK-48 1    
10005004 Sun 10/07 11:50 Sun 10/07 MTV 5 B13 21-24 21-24 Limbazi sports school 2 - 0 Tegs SK Fotboll 1    
10006004 Sun 10/07 11:50 Sun 10/07 MTV 9b G13 1-4 Bronze match FC Nokia Sininen 2 - 0 Salon Palloilijat    
10007404 Sun 10/07 12:00 Sun 10/07 Fennia Arena 1 B11 1-16 Semi final LeKi-futis 1 - 0 GBK    
10007504 Sun 10/07 12:00 Sun 10/07 Fennia Arena 2 B11 1-16 Semi final VIFK/I-JBK YJ Blue 0 - 3 Gröndals IK    
10005303 Sun 10/07 12:00 Sun 10/07 MTV 10 G13 1-4 Final Tuusulan pa...PS/KP-75 YJ 3 - 1 SIF F09 yj    
10007903 Sun 10/07 12:20 Sun 10/07 Huutoniemi B15 3:5 FC KIISTO 0 - 1 FC Honka    
10009105 Sun 10/07 12:20 Sun 10/07 Lilla Ehnvallen A G9 Grp A Oulunsalon Pallo 1 - 1 FC Sport Vaasa Pantterit    
10009205 Sun 10/07 12:20 Sun 10/07 Lilla Ehnvallen B B9 Grp E FS Metta/Skanste 4 - 2 VPS-j Raita    
10003705 Sun 10/07 12:20 Sun 10/07 MTV 1 G10 9-12 9-10 Norrvalla FF 0 - 2 FC Sport-j Punainen    
10003805 Sun 10/07 12:20 Sun 10/07 MTV 2 G10 9-12 11-12 VPS-j 1 - 0 Laihian Luja    
10009305 Sun 10/07 12:20 Sun 10/07 MTV 4a B9 Grp A SJK-j Kulta 2 - 3 FF Jaro Jaro Mässkär    
10009405 Sun 10/07 12:20 Sun 10/07 MTV 4b B9 Grp C SJK-j Musta 1 - 11 Wilpas    
10005105 Sun 10/07 12:20 Sun 10/07 MTV 6 G13 5-8 5-6 Norrvalla FF 2 - 3 FC Nokia Valkoinen    
10010405 Sun 10/07 12:20 Sun 10/07 MTV 7 a B9 Grp D SJK-j Keltainen 3 - 2 VPS-j 1924    
10010505 Sun 10/07 12:20 Sun 10/07 MTV 7 b B9 Grp E Laihian Luja Musta 4 - 4 Solf IK    
10005605 Sun 10/07 12:20 Sun 10/07 MTV 8a B10 5-8 5-6 I-JBK 1 - 2 VPS 3    
10005705 Sun 10/07 12:20 Sun 10/07 MTV 8b B10 25:29 Malax IF 1 - 3 Valmiera FC    
10005905 Sun 10/07 12:20 Sun 10/07 MTV 9a B11 5-8 5-6 NJS Musta 4 - 0 VIFK/I-JBK YJ White    
10006205 Sun 10/07 12:20 Sun 10/07 MTV 11 G13 13-16 13-14 BK-46 3 - 1 Teg Södra Umeå IF    
10006305 Sun 10/07 12:20 Sun 10/07 MTV 12 G13 9-12 11-12 GBK Punainen 2 - 3 GBK Valkoinen    
10006404 Sun 10/07 12:20 Sun 10/07 MTV 13 G7 Grp A SJK-j Kulta 0 - 1 VIFK 2 PANTER    
10006504 Sun 10/07 12:20 Sun 10/07 MTV 14 G7 Grp A FC Sport Vaasa Valkoinen 3 - 5 VIFK 1 LEIJON    
10006604 Sun 10/07 12:20 Sun 10/07 MTV 15 G6 Grp A VPS-j 7 - 4 VIFK 2 LEOPARD    
10008404 Sun 10/07 12:20 Sun 10/07 Nya Ehnvallen Gerby-Västervik konstgräs 1 B12 5-8 5-6 VPS-j Valkoinen 0 - 3 JJK-j    
10008504 Sun 10/07 12:20 Sun 10/07 Nya Ehnvallen Gerby-Västervik konstgräs 2 B12 5-8 7-8 VPS-j Raita 3 - 1 FC Rauma    
10003604 Sun 10/07 12:20 Sun 10/07 Silmukkatie 1 G13 17:19 FC Sport-j punainen 1 - 0 Itä-Hakkila...9 Valkoinen    
10008204 Sun 10/07 12:20 Sun 10/07 Sorsantie B12 17-24 17-18 FC SIILI 2 - 1 Vasa IFK Svart    
10008604 Sun 10/07 12:20 Sun 10/07 Variska Tekonurmi 1 B13 17-24 17-20 FC Honka Musta K 2 - 3 Närpes Kraft    
10008704 Sun 10/07 12:20 Sun 10/07 Variska Tekonurmi 2 B13 17-24 17-20 I-JBK Vit 3 - 1 Tegs SK Fotboll 2    
10000405 Sun 10/07 12:20 Sun 10/07 Vöyrinkaupunki 1 G8 Grp A VPS-j 1 - 4 SIF F14/15    
10000505 Sun 10/07 12:20 Sun 10/07 Vöyrinkaupunki 2 B9 Grp D I-JBK Svart 0 - 4 VIFK Vit    
10008104 Sun 10/07 12:30 Sun 10/07 Kaarlen kenttä G14 1-4 Final FC Nokia sininen 0 - 1 FC Sport Vaasa    
10003503 Sun 10/07 12:30 Sun 10/07 Silmukkatie 2 G14 12:14 Salon Palloilijat 0 - 0 Tuusulan pa...PS/KP-75 YJ    
10007702 Sun 10/07 12:30 Sun 10/07 Vaskiluoto B14 Playoff A Bronze match JPS 1 - 0 P Tegs SK Fotboll    
10007405 Sun 10/07 12:40 Sun 10/07 Fennia Arena 1 G12 5-8 5-6 VIFK 2 - 1 MuSa    
10007505 Sun 10/07 12:40 Sun 10/07 Fennia Arena 2 G12 5-8 7-8 Norrvalla FF F10/11 0 - 3 Fc Sport Vaasa 1    
10005005 Sun 10/07 12:40 Sun 10/07 MTV 5 B13 21-24 21-24 AKisa 5 - 3 IIF fotboll rf    
10006005 Sun 10/07 12:40 Sun 10/07 MTV 9b B10 1-16 Bronze match VPS 1 0 - 2 Tervarit-j Musta    
10009106 Sun 10/07 13:00 Sun 10/07 Lilla Ehnvallen A G9 Grp A BK-48 1 4 - 0 FC Ylivieska    
10009206 Sun 10/07 13:00 Sun 10/07 Lilla Ehnvallen B G9 Grp A SIF -F13 1 - 2 ONS Punainen    
10003706 Sun 10/07 13:00 Sun 10/07 MTV 1 G10 13:15 BK-48 Gul 2 - 1 Salon Palloilijat    
10003806 Sun 10/07 13:00 Sun 10/07 MTV 2 B10 9-16 11-12 GBK 2 0 - 4 EuPa    
10009306 Sun 10/07 13:00 Sun 10/07 MTV 4a B9 Grp C FF Jaro Kallan 4 - 1 VPS-j Valkoinen    
10009406 Sun 10/07 13:00 Sun 10/07 MTV 4b B8 Grp A VIFK GUL 8 - 0 Malax IF Gul    
10010406 Sun 10/07 13:00 Sun 10/07 MTV 7 a B9 Grp E SJK-j Oranssi 4 - 3 FC KOMU Keltainen    
10010506 Sun 10/07 13:00 Sun 10/07 MTV 7 b B9 Grp C I-JBK Röd 4 - 7 Valmiera FC    
10005606 Sun 10/07 13:00 Sun 10/07 MTV 8a B10 25:29 Limbazi sports school 1 - 4 Solf IK    
10005706 Sun 10/07 13:00 Sun 10/07 MTV 8b B10 5-8 7-8 Virkiä 3 - 4 IK Myran    
10005906 Sun 10/07 13:00 Sun 10/07 MTV 9a B11 5-8 7-8 FC SIILI Kanuunat