Detta är resultaten från Wasa Footballcup 2021. Se de senaste resultaten från Wasa Footballcup 2022 här.

Boys 8

Alla lagen i B8 Grupp A




Visa domare
  Matchnr Tid Spelplan Hemmalag Resultat  Bortalag    
09009200 fre 09/07 09:00 fre 09/07 Lilla Ehnvallen B VPS-j Valkoinen 5 - 7 SJK-j Sjk Kulta    
09009100 fre 09/07 09:00 fre 09/07 Lilla Ehnvallen A VIFK Blåvitt 2 - 6 VPS-j 1924    
09009201 fre 09/07 09:40 fre 09/07 Lilla Ehnvallen B Laihian Luja Musta 4 - 4 IK Myran    
09009101 fre 09/07 09:40 fre 09/07 Lilla Ehnvallen A FC KOMU Pantterit 2 - 6 SJK-j Sjk Punainen    
09010501 fre 09/07 09:40 fre 09/07 MTV 7 b VPS-j Raita 4 - 7 I-JBK Blå    
09010401 fre 09/07 09:40 fre 09/07 MTV 7 a VIFK Guld 3 - 2 BK-48 1    
09010502 fre 09/07 10:20 fre 09/07 MTV 7 b SJK-j Sjk Musta 5 - 5 VPS-j Keltainen    
09010402 fre 09/07 10:20 fre 09/07 MTV 7 a SJK-j Sjk Oranssi 4 - 3 FF Jaro JARO KALLAN    
09010403 fre 09/07 11:00 fre 09/07 MTV 7 a VIFK Vit 6 - 1 SJK-j Sjk Sininen    
09009103 fre 09/07 11:00 fre 09/07 Lilla Ehnvallen A Malax IF 7 - 1 Solf IK    
09010503 fre 09/07 11:00 fre 09/07 MTV 7 b FC KOMU Leijonat 3 - 7 VIFK Blå    
09009203 fre 09/07 11:00 fre 09/07 Lilla Ehnvallen B FF Jaro JARO STUBBEN 8 - 1 VPS-j Musta    
09009104 fre 09/07 11:40 fre 09/07 Lilla Ehnvallen A BK-48 2 1 - 11 SJK-j Sjk Valkoinen    
09009105 fre 09/07 12:20 fre 09/07 Lilla Ehnvallen A VIFK Blåvitt 7 - 1 FC KOMU Pantterit    
09010404 fre 09/07 12:20 fre 09/07 MTV 7 a Laihian Luja Musta 8 - 5 VPS-j Raita    
09010505 fre 09/07 12:20 fre 09/07 MTV 7 b VPS-j Keltainen 2 - 11 IK Myran    
09010506 fre 09/07 13:00 fre 09/07 MTV 7 b FC KOMU Leijonat 3 - 10 I-JBK Vit    
09009206 fre 09/07 13:00 fre 09/07 Lilla Ehnvallen B BK-48 1 1 - 7 SJK-j Sjk Oranssi    
09009106 fre 09/07 13:00 fre 09/07 Lilla Ehnvallen A SJK-j Sjk Musta 2 - 4 I-JBK Blå    
09010405 fre 09/07 13:00 fre 09/07 MTV 7 a FF Jaro JARO KALLAN 3 - 4 VIFK Guld    
09009207 fre 09/07 13:40 fre 09/07 Lilla Ehnvallen B FF Jaro JARO STUBBEN 7 - 4 VPS-j Valkoinen    
09010406 fre 09/07 13:40 fre 09/07 MTV 7 a SJK-j Sjk Sininen 6 - 5 VPS-j Musta    
09010507 fre 09/07 13:40 fre 09/07 MTV 7 b VIFK Vit 12 - 3 BK-48 2    
09009107 fre 09/07 13:40 fre 09/07 Lilla Ehnvallen A SJK-j Sjk Kulta 7 - 4 Malax IF    
09009108 fre 09/07 14:20 fre 09/07 Lilla Ehnvallen A SJK-j Sjk Valkoinen 7 - 4 VIFK Blå    
09010508 fre 09/07 14:20 fre 09/07 MTV 7 b SJK-j Sjk Punainen 4 - 7 VPS-j 1924    
09003910 fre 09/07 16:20 fre 09/07 MTV 3 I-JBK Vit 8 - 2 Solf IK    
10010401 lör 10/07 09:40 lör 10/07 MTV 7 a VPS-j Keltainen 4 - 4 BK-48 1    
10010501 lör 10/07 09:40 lör 10/07 MTV 7 b VPS-j Raita 2 - 2 FC KOMU Pantterit    
10009201 lör 10/07 09:40 lör 10/07 Lilla Ehnvallen B FC KOMU Leijonat 6 - 10 SJK-j Sjk Kulta    
10009101 lör 10/07 09:40 lör 10/07 Lilla Ehnvallen A Solf IK 6 - 5 VPS-j Valkoinen    
10010402 lör 10/07 10:20 lör 10/07 MTV 7 a FF Jaro JARO KALLAN 3 - 7 VPS-j 1924    
10009202 lör 10/07 10:20 lör 10/07 Lilla Ehnvallen B I-JBK Blå 4 - 3 SJK-j Sjk Oranssi    
10009102 lör 10/07 10:20 lör 10/07 Lilla Ehnvallen A SJK-j Sjk Punainen 2 - 6 VIFK Guld    
10009203 lör 10/07 11:00 lör 10/07 Lilla Ehnvallen B VPS-j Musta 4 - 6 SJK-j Sjk Valkoinen    
10009103 lör 10/07 11:00 lör 10/07 Lilla Ehnvallen A SJK-j Sjk Kulta 2 - 3 FF Jaro JARO STUBBEN    
10010503 lör 10/07 11:00 lör 10/07 MTV 7 b VIFK Blå 6 - 7 SJK-j Sjk Sininen    
10010403 lör 10/07 11:00 lör 10/07 MTV 7 a VIFK Vit 3 - 1 Malax IF    
10009104 lör 10/07 11:40 lör 10/07 Lilla Ehnvallen A BK-48 2 1 - 5 VPS-j Valkoinen    
10010406 lör 10/07 13:00 lör 10/07 MTV 7 a Laihian Luja Musta 4 - 1 VIFK Blåvitt    
10010506 lör 10/07 13:00 lör 10/07 MTV 7 b IK Myran 9 - 4 SJK-j Sjk Musta    
10009207 lör 10/07 13:40 lör 10/07 Lilla Ehnvallen B VIFK Vit 1 - 0 I-JBK Vit    
10010507 lör 10/07 13:40 lör 10/07 MTV 7 b SJK-j Sjk Punainen 5 - 4 BK-48 1    
10009107 lör 10/07 13:40 lör 10/07 Lilla Ehnvallen A VPS-j 1924 4 - 3 SJK-j Sjk Oranssi    
10010508 lör 10/07 14:20 lör 10/07 MTV 7 b FC KOMU Pantterit 1 - 10 VPS-j Keltainen    
10009108 lör 10/07 14:20 lör 10/07 Lilla Ehnvallen A VIFK Blåvitt 0 - 5 FF Jaro JARO KALLAN    
10009208 lör 10/07 14:20 lör 10/07 Lilla Ehnvallen B SJK-j Sjk Sininen 4 - 3 Solf IK    
10010408 lör 10/07 14:20 lör 10/07 MTV 7 a FF Jaro JARO STUBBEN 4 - 2 SJK-j Sjk Valkoinen    
10009209 lör 10/07 15:00 lör 10/07 Lilla Ehnvallen B VPS-j Musta 4 - 4 FC KOMU Leijonat    
10009109 lör 10/07 15:00 lör 10/07 Lilla Ehnvallen A VIFK Blå 6 - 0 BK-48 2    
10010509 lör 10/07 15:00 lör 10/07 MTV 7 b I-JBK Blå 2 - 4 VIFK Guld    
10009411 lör 10/07 16:20 lör 10/07 MTV 4b SJK-j Sjk Musta 3 - 9 Laihian Luja Musta    
10009112 lör 10/07 17:00 lör 10/07 Lilla Ehnvallen A VPS-j Raita 4 - 7 IK Myran    
10009212 lör 10/07 17:00 lör 10/07 Lilla Ehnvallen B Malax IF 0 - 2 I-JBK Vit    
11009201 sön 11/07 09:40 sön 11/07 Lilla Ehnvallen B SJK-j Sjk Punainen 4 - 7 Laihian Luja Musta    
11010501 sön 11/07 09:40 sön 11/07 MTV 7 b SJK-j Sjk Valkoinen 6 - 2 VPS-j Valkoinen    
11010401 sön 11/07 09:40 sön 11/07 MTV 7 a VPS-j Raita 6 - 3 BK-48 1    
11009101 sön 11/07 09:40 sön 11/07 Lilla Ehnvallen A VPS-j 1924 4 - 2 SJK-j Sjk Musta    
11010502 sön 11/07 10:20 sön 11/07 MTV 7 b I-JBK Vit 4 - 2 SJK-j Sjk Sininen    
11009102 sön 11/07 10:20 sön 11/07 Lilla Ehnvallen A Malax IF 1 - 4 FF Jaro JARO STUBBEN    
11010402 sön 11/07 10:20 sön 11/07 MTV 7 a SJK-j Sjk Kulta 7 - 4 VIFK Vit    
11009202 sön 11/07 10:20 sön 11/07 Lilla Ehnvallen B VIFK Guld 0 - 6 SJK-j Sjk Oranssi    
11009203 sön 11/07 11:00 sön 11/07 Lilla Ehnvallen B VPS-j 1924 2 - 4 Laihian Luja Musta    
11010403 sön 11/07 11:00 sön 11/07 MTV 7 a SJK-j Sjk Punainen 9 - 3 VPS-j Raita    
11009103 sön 11/07 11:00 sön 11/07 Lilla Ehnvallen A FF Jaro JARO KALLAN 6 - 1 Solf IK    
11009104 sön 11/07 11:40 sön 11/07 Lilla Ehnvallen A SJK-j Sjk Sininen 10 - 2 FC KOMU Leijonat    
11009105 sön 11/07 12:20 sön 11/07 Lilla Ehnvallen A IK Myran 8 - 1 VIFK Blåvitt    
11009305 sön 11/07 12:20 sön 11/07 MTV 4a SJK-j Sjk Valkoinen 7 - 1 FC KOMU Pantterit    
11010506 sön 11/07 13:00 sön 11/07 MTV 7 b VIFK Blå 2 - 3 FF Jaro JARO STUBBEN    
11010507 sön 11/07 13:40 sön 11/07 MTV 7 b BK-48 1 0 - 4 FF Jaro JARO KALLAN    
11010407 sön 11/07 13:40 sön 11/07 MTV 7 a SJK-j Sjk Oranssi 3 - 3 VPS-j Keltainen    
11003907 sön 11/07 13:40 sön 11/07 MTV 3 FC KOMU Pantterit 1 - 7 SJK-j Sjk Musta    
11009208 sön 11/07 14:20 sön 11/07 Lilla Ehnvallen B VIFK Blåvitt 2 - 1 I-JBK Blå    
11010408 sön 11/07 14:20 sön 11/07 MTV 7 a VPS-j Musta 3 - 11 SJK-j Sjk Kulta    
11009108 sön 11/07 14:20 sön 11/07 Lilla Ehnvallen A BK-48 2 0 - 9 Malax IF    
11010409 sön 11/07 15:00 sön 11/07 MTV 7 a FC KOMU Leijonat 6 - 5 VPS-j Valkoinen    
11009409 sön 11/07 15:00 sön 11/07 MTV 4b VIFK Blå 4 - 11 IK Myran    
11009410 sön 11/07 15:40 sön 11/07 MTV 4b VPS-j Keltainen 3 - 2 VIFK Guld    
11003911 sön 11/07 16:20 sön 11/07 MTV 3 Solf IK 1 - 8 VIFK Vit    
11009411 sön 11/07 16:20 sön 11/07 MTV 4b BK-48 2 0 - 7 I-JBK Blå    
11010512 sön 11/07 17:00 sön 11/07 MTV 7 b I-JBK Vit 3 - 1 VPS-j Musta